2. AUSTRIAN OPEN SENIOR

03.10.2021 11:10

Od pátku 24.9. do neděle 26.9.2021 se uskutečni 2. ročník turnaje Austrian Open, na kterém startoval i kladenský badmintonista Daniel Skrčený. Jedná se o evropský seniorský okruh, kde startují hráči ve svých věkových kategoriích a do rakouského města St. Polten dorazilo celkem 107 hráčů z celé Evropy. Kladenský zástupce startoval ve všech disciplínách a měl možnost odehrát celkem 11 zápasů. Turnaj startoval dvouhrami, kde se mu podařilo dojít až do finále ve kterém se střetl ze zástupcem ostrovního badmintonu Simonem G., který v poklidném anglickém tempu nenechal našeho zástupce na pochybách kdo je králem dvouhry v kategorii 40+. První stříbrná medaile pro kladenský klub byla získána a nebyl problém vplout do vod čtyřhry, ve které náš zástupce spojil síly s Janem Jiráskem SoRadMet Praha. Zde bylo cílem zvítězit a získat titul. Cesta byla zahájena přes skupinu, kde se podařilo kontrolovaným výkonem postoupit do semifinále. Po nervózním začátku a zpřesněné hře se podařilo zvítězit a postoupit do finále. Zde na Dana s Honzou čekali soupeři, se kterými se střetli už ve skupině. Bohužel soupeř nastoupil s chutí vrátit porážku ze skupiny a 1 set vyhrál. Dan s Honzou zúročili své letité zkušenosti (přeci jenom to bylo finále seniorského evropského okruhu)) a v dalších dvou setech po bojovném výkonu zvítězili a splnili vytýčený cíl, tedy vítezství v turnaji.

V neděli kladenského zástupce čekal ještě mix, kde nastoupil po boku japonské hráčky žijící ve Francie, která začala hrát badminton v Brně, kam před pár lety přijela za prací. Ve své kategorii 40+ nenašli přemožitele a 2. titul z Austrian open senior byl pro našeho zástupce v kapse.

autor: Dan Skrčený