3. AUSTRIAN SENIOR OPEN 2022

12.05.2022 14:39

Od pátku 6.5. do neděle 8.5.2022 se uskutečnilo 3. mezinárodní mistrovství Rakouska v krásném městě St. Polten. Náš klub jsem reprezentoval na této mezinárodní akci o účasti 150 hráčů z 18 zemí a to v kategorii 40+. Nastoupil do všech disciplín – dvouhra, čtyřhra, mix a s novými parťáky – Marian Šimo a Lisa Doner (Rakousko). Turnaj byl rozlosován a první zápas měl být odehrán v 17:00 hod v pátek. Pořadatelé nás hráče stále udržují v napětí a po příjezdu na hotel s vidinou 2hodin relaxu jsem se rozloučil ihned, když jsem zjistil, že se mi zápas posunul o 2h dopředu – to se u nás v Čechách asi nikdy nestane. Vzhůru do haly do skupinového systému, který se také změnil a bylo nás ve skupině celkem 4. Po úspěšném odehrání skupiny byla vidina výborné večeře, která se opět rozplynula po zjištění, že hraji ještě další zápas v tento den, který byl ze skupiny o 1.-3.místo nasazen v krásném čase 20:30. S Marianem jsme si dali 3 sety a po 38minutách s vítězným koncem jsem zjistil, že už nikde večeři neseženu. Druhý den měl čekal finálový zápas s nasazenou 1 Jürgenem Schutlerem z Rakouska. Hrál velice dobře a přes snahu mou, zvítězil zaslouženě 2:0 na sety. Rozehřátý na 4hry jsem byl a díval jsem se, jak si Jürgen pohrává ve skupinovém zápase s Marianem, který z ničeho nic ležel na zemi s výrazem vzpěrače při osobním rekordu… Bohužel došlo ke zranění a mě nastalo hledání parťáka, kde jsem hledal i v kategorii 65+ a všichni obsazení… Požádal jsem Jürgena, že když mi zranil parťáka, že musí nastoupit za něj. Po krátkém jednání řekl, proč ne a šli jsme na to. Na sehrání jsme měli skupinu, ve které jsme zvítězili a šli jsme do semifinále. Soupeři a 1 strana kurtu nám trochu zavařili, ale zvítězili jsme i zde. Ve finále nás čekali několikanásobní mistři Maďarska Levente Csiszér a Csaba Szikra . Nejprve to vypadalo, že s přehledem prohrajeme, ale vůle nenechat soupeři ani metr kurtu nesla své ovoce, když jsme vyhráli 2 set a šli do 3 setu. Zde se projevila sehranost soupeřů a zvítězili. Další stříbro do kapsičky se nikdy neztratí a čekal mě mix. Zde jsem nastupoval v kategorii 35+ a opět sehranost soupeřů ve druhém zápasu skupiny o postup byla na jejich straně.

Celkově jsem vyrazil směr Kladno velice spokojen, protože mezinárodní zápasy jsou vždy obohacující. Poděkování patří partnerům na turnaji Jürgenu Schusterovi a Lise Dober. Brzké uzdravení přeji Mariánovi a poděkování patří Městu Kladno, VICTORSport a klubu.

Velké díky patří organizátorům turnaje z domácího klubu ST. Poltem v čele s předsedou Ernestem Liškou.

Heslo letošního turnaje: "3. Austrian open - Nothing for the youth" je všeříkající:)