1.GP-C U13 na Kladně

17.09.2012 14:44

V neděli 16. září hostila naše sportovní hala první nominační turnaj GP-C kategorie U13. Ve srovnání se souběžně hraným turnajem kategorie U17 přijelo hráčů a hráček hodně, ale objektivně hodnoceno jsme byli svědky spíše slabší účasti. Za BaC Kladno zde startovalo 8 hráček a 4 hráči. Pro některé to byl jeden z prvních turnajů takovéto úrovně, pro jiné to byl vůbec první turnaj v životě. Velice přísný postupový klíč pro účast na GP-A (ve dvouhrách finalisté a ve čtyřhrách pouze vítězové) se podařilo splnit dvěma kladenským odchovancům. Sonja Schořová potvrdila ve smíšené čtyřhře roli nasazené jedničky a spolu se svým parťákem Pavlíčkem (Benátky nad Jizerou) turnaj vyhrála. Největší díru do světa ale udělal Michal Morávek, který coby nenasazený hráč postoupil až do finále, kde dokonce sahal po vítězství, ale nakonec těsně podlehl ve třech setech vítěznému Pavlíčkovi. Co se Sonje podařilo v mixu, nevyšlo jí ve dvouhře, kde jako nejvýše nasazená hráčka smolně prohrála na tři sety již v semifinále s Čihákovou (Hořovice). A aby té smůly nebylo málo, tak kladenský pár Schořová S. -Srbová prohrál ve finále čtyřhry dívek s párem Homolková-Janošová (Jílové) a přepustil jim tak účast na letošním 1.GP-A U13 . Z dalších umístění kladenských hráčů stojí za zmínku ještě 3. místo Adély Srbové ve smíšené čtyřhře s Tomčíkem (Benátky nad Jizerou), 4. místo páru Morávek-Dvořák, nebo 4. místo Adély Schořové ve čtyřhře společně s přemožitelkou její sestry Čihákovou z Hořovic. Všechny domácí hráče musíme pochválit za bojovnost a těm, kterým to tentokrát nevyšlo podle jejich představ, přejeme, aby nepropadali žádné beznaději a pilně trénovali dál.