39. ROČNÍK HRADECKÉHO LVA

05.11.2012 14:31

V termínu od 3.11. do 4.11.2012 uspořádal TJ Montas Hradec Králové obnovenou premiéru turnaje jednotlivců GP B Hradecký Lev. V roce 2011 jsme společně s Monikou Erbenovou tento turnaj vyhráli ve smíšené čtyřhře a letos jsme na toto vítězství chtěli znovu navázat. Na turnaji jsme barvy BaC Kladno hájili celkem tři mušketýři: Dan Skrčený, Jaroslav Holeček, Jan Jirásek a jedna mušketýrka Monika Erbenová. Turnaj nám přinesl mnoho zážitků, nějaké prohry, ale podařilo se nám získat i medailová umístění. Bohužel nikdo z naší skupiny nestartoval ve dvouhrách, ať to bylo způsobeno špatným přihlášením, nebo spíše naší „specializací“ na párové disciplíny. Je přeci vždy příjemné i po dobu zápasu udržovat konverzaci na své půlce kurtu, než si své herní trápení prožívat ve dvouhře sám. Do mixu jsme zasáhli ve dvojici Jarda Holeček s Kačkou Maixnerovou a Dan Skrčený s Mončou Erbenovou. Jardovi s Kačkou se podařilo získat slušný skalp Martina Herouta s Petrou Hofmanovou. Bohužel v dalším kole nedokázali dodržet taktiku a nechali rozehrát Vojtu Šelonga s Denisou Šikalovou a ti jim vystavili stop v osmifinále. Tito soupeři Denisa s Vojtou na nás čekali ve čtvrtfinále po svém vítězství nad Kačkou s Jardou. Denisa s Vojtou v prvním kole vyřadili dvojici Reného Nedělu s Martinou Vackovou a věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Podařilo se nám držet hru na obou stranách s minimem chyb a čekali jsme na svou šanci. Vzpomněl jsem si při zápase na naše rozhovory s Vojtou, kdy mi vždy tvrdil, že je spíš technik než útočný hráč, i když osobně jsem měl na jeho hru jiný názor, ale Vojta potvrdil svá slova a nám se podařilo zaútočit na jeho techniku. Kdo ví, jakou hru s Mončou praktikujeme, dovede si razantnost našeho útoku představit:). Byl to po dlouhé době zápas, kdy jsme eliminovali své chyby a nervy jsme udrželi na uzdě a štěstím v koncovkách jsme zvítězili 2:0 (21:19, 24:22). Po tomto vítězství nás čekalo nedělní semifinále. V tomto utkání jsme nastoupili proti Radku Gregorovi se Zuzkou Klusoňovou. Nevím, jestli bohužel, nebo bohudík i jim jsme ukázali svůj momentální trend v semifinále a to znamená, že první set nás soupeř doslova rozdrtí, ve druhém utečeme hrobníkovi z lopaty a třetí set soupeři vrátíme „nakládačku" z prvního. Zde se nám to povedlo výsledkem 2:1 (11:21, 22:20,21:12). Postup do finále byl za námi a ve finále jsme se utkali s prvním nasazeným párem Ondra Král s Zuzka Jeřichová. Bohužel jsme zvolili taktiku, kterou neovládáme a první set jsme vyhráli. Bylo zvláštní hrát takto, kdy se nám dařilo, nějak na to nejsme zvyklý. Druhý set se vláčel pro obě strany jako ruská literární klasika. Když mělo dojít k ukončení putování v celém turnaji, tak se nám paní smůla přilepila na rakety a pomocí tzv. klacků – úder odehraný rámem rakety, jsme zkušeně prohráli. Třetí set byl už cokoliv, jenom ne klidný z naší strany. Ondrovi se za stavu 18:15 povedl neuvěřitelný kousek, kdy doskočil míč, zůstal ležet na zemi a až na volání Zuzky, ať hraje dál, se rychle zvednul a míč přesně přiletěl  na jeho raketu. Porazili nás, ale z celkového pohledu to byl zajímavý turnaj a snad ten mix ještě trochu umíme.

Ve čtyřhře mužů jsme měli dokonce zástupce v páru nasazeném jako č. 1., tím byl Jan Jirásek s Janem Segečem (USK Plzeň). Janům se dařilo rozebírat soupeře svojí kvalitní obranou a soustředěným útokem až do semifinále. V něm narazili na Martina Herouta s Renkem Nedělou, a protože byla neděle, tak vítězství bylo i tentokrát pro hráče Reného Nedělu s Martinem Heroutem, kteří celý turnaj nakonec vyhráli.