AUSTRIAN SENIOR 2024 S VLKEM AŽ NA KONEC SVĚTA

22.05.2024 11:47

V prvním květnovém víkendu vyrazilo trio mladých veteránů na 5. ročník Austrian open 2024. Zástupci klubu byli: Monika Erbenová, Dan Skrčený a Vráťa Vlk. Rakouské město St. Polten pořádá toto otevřené mezinárodní mistrovství Rakouska již od roku 2020 a naši zástupci startovali na posledních 4 šampionátech. Turnaj je rozdělen na 3 dny a již od pátku jsme si užili dosyta badmintonu. Nejprve odstartovali 2hry, kde Dan s Vráťou prohnali soupeře ve velké míře a Dan s hrůzou zjistil, že si zajistil postup do finálové skupiny do sobotního rána. V prvním utkání se střetl se zástupcem galského kohouta (Fra), kterému na 3 sety podlehl. Zvítězila touha po obhajobě ve čtyřhře, a tedy další utkání skrečoval a skončil na pěkném 3.místě. První medaile byla doma a mohli jsme se vrhnout na 4hry. Vráťa s danem startovali na svém 3 mezinárodním turnaji a byli v očekávání, jak to dopadne v Rakousku. Pro Monču to byl 1 start ve vodách veteránů a v nejmladší kategorii 35+ startovala po boku Martiny Jiráskové. Holky bojovaly, seč to šlo a odvážejí si 3. místo. Do skupinové fáze 4hry nastoupili Dan s Vráťou a čekala je skupina o 5 párech, tedy porce 4 zápasů. Naši borci měli hned v úvodních 2 utkáních nejtěžší soupeře. V prvním zápase se potkali se zástupci Plzeňského badmintonu a díky správné strategii (dobře si zvolit stranu) se jim povedl obrat ve 3 setu a vyhráli 2:1 na sety. Ve druhém zápase se střetli s dvojicí z Rakouska, která patřila k favoritům. První set skončil 21:5 pro soupeře, druhý 21:10 pro naše hráče a ve 3 setu se otáčely strany za stavu 11:4 pro soupeře. Lepší strana, chuť vítězit a padlo to tam. Další utkání už byla kontrolovaná a po bronzu a stříbru z Polských turnajů si naše dvojice odvezla poháry za celkové vítězství.

Turnaj opět přilákal celou evropskou špičku a je vidět, že se blíží ME, kde hráči se připravují a zkoušejí svoji formu. Poděkování patří Městu Kladno a Středočeskému kraji za podporu.