BADMINTON KLADNO ZÁŘÍ I V ŘÍJNU

06.10.2021 11:12

Kladenští badmintonisté odstartovali 2 polovinu sezóny 2021. Hned první říjnový víkend se naši svěřenci rozjeli po celé republice. J. Altera startoval na turnaji GPC dospělých v Nejdku u Karlových Varů. Zde se mu podařilo postoupit do semifinále ve dvouhře a k tomu získat stříbrnou medaili ve čtyřhře s M. Šilhanem, když až ve finále prohráli s J. Bitmanem 16tinásobným mistrem v ČR, který nastupoval společně se Z. Gondou. M. Morávek startoval na turnaji GPB v Pustějově, a i zde náš zástupce vystoupal na stupně vítězů. Po boji prohrál v semifinále, ale i tak se mohl radovat z bronzové medaile. Na domácích kurtech jsme pořádali turnaj kategorie GPC U17 a domácí borci se ani zde neztratili. V párových disciplínách se dařilo nejvíce, a to hned zlatě. K. Jonášová s T. Jirákovou (BK Hořovice) vyhrály čtyřhru dívek a čistě kladenská dvojice chlapců V. Jonáš s Š. Kruncl ovládla také čtyřhru chlapců na domácím turnaji. Zlatým hřebem celého víkendu byl turnaj kategorie GPA U15 v Pardubicích, na kterém startovala M. Skrčená a K. Škvára.  M. Skrčená se do turnajového kolotoče vracela po měsíční pauze způsobené zraněním. Trénovat mohla začít 10dní před turnajem a forma tedy byla ve hvězdách. Díky letní přípravě a také kvalitnímu přístupu k turnaji se podařil husarský kousek. Povedlo se jí ve čtyřhře dívek společně s T. Czajovou (TJ Orlová Lutyně) postoupit poprvé do finále republikového turnaje kategorie A. Tam už byly soupeřky nad jejich síly, ale zisk stříbrných medailí je obrovským úspěchem pro kladenskou naději, a tedy stříbro v hodnotě zlata.

Všem členům klubu děkujeme za vzornou reprezentaci.