DÍVČÍ VÁLKY:)

17.02.2014 09:12

V sobotu 15.2.2014 jsme uspořádali 3. GP C kategorií U13 a U17. Kategorii mladších bojovníků jistě brzo zhodnotí Mára a mně připadl úkol zhodnotit kategorii starších. Na turnaji se nám sešlo celkem 7 kluků a 16 dívek. Na svých trénincích říkám často „tak jdeme na to moje holčičí skupino“, protože i zde převládají dívky. I zde na tomto turnaji byla dívčí dominance jasně vidět nejen počtem, tak i kvalitou hry. Náš jediný zástupce mužské části Kryštof Hartman dokázal, že když si srovná nohy a přemýšlí, tak dokáže porazit i technicky zdatnější soupeře. Kryštof se spoluhráčem Honzou Hoolečkem ze So TJ Nový Knín vybojovali postup na GPA a tím zopakovali svůj perfektní výsledek z minulého týdne, kde vybojovali postup na GP A U15. Bylo úžasné sledovat, jak děvčata pracující v naší skupině zlepšila svojí výkonnost a nejenom, že zatápěla soupeřkám to řádně, ale i přidala vítězství. Ve čtvrtfinále Petra Janošová (1/2 KladnoJ) sehrála proti Helče Homolkové (So Jílové) úžasnou bitvu, kterou prohrála v koncovkách obou setů 30:29 a 23:21 a to v obou setech měla několik setbolů. Bohužel se bála, že by to mohlo konečně klapnout a mohla by vyhrát, příště to už půjde. Péťu dokonale pomstila Anežka Nováčková, která H. Homolkovou porazila v semifinále na 3 sety. Ve druhé větvi dokázala úžasný obrat v zápase Verča Řehořová. Hrála proti Adéle Zuzákové (BK Benátky nad Jizerou), která nejprve jasně vyhrála první set. Ve druhém se Verča nadechla (a to doslova s ohledem na rýmu, se kterou dorazila do haly) k velkému obratu. Verča prohrávala 18:12, ale svojí bojovností a zlepšenou hrou zvítězila 21:19. Do třetího setu si Verča schovala pro nás ještě větší drama, když opět prohrávala celý set a její čas přišel za stavu 18:14. Znovu se nadechla k obratu při trochu sporném míči. Tento moment jí tzv. nakopl a obrat dokonala vítězstvím 28:26. Další úžasná bitva. Dívat se na semifinále, kde máme 3 zástupkyně je paráda a víme, že jsem na správné cestě v tréninku. V semifinále se potkala Verča Řehořová s Jovčou Skrčenou. Zde se opakovalo finále KP U19. V první setu zvítězila Verča, ale postupně zlepšenou hrou se podařilo Jovče zápas otočit a zvítězit. Tímto Jovča splnila plán postupu na GPA. Finále dvouhry mezi Anežkou a Jovčou bylo v prvním setu jak na houpačce. V koncovce prvního setu si Jovča vypracovala náskok na 20:18, který ale nevyužila a prohrála jej 22:20. Druhá set byl ve znamení nevynucených chyb a celkového vítězství Anežky. Nejkrásnější drama nám všem přinesla dívčí čtyřhra. Nejprve se podařilo nečekaně, ale oprávněně zaskočit Anežce se Sonjou Schořovou druhý nasazený pár Homolková – Zuzáková, které porazily naše děvčata 2x21:19 a tím Anežka se Sonjou postoupily do finále. Druhé semifinále bylo již pouze záležitostí hráček z BaC Kladno. Střetly se dvojice Skrčená-Řehořová proti Janošová a A. Srbová. Petra s Áďou ukázaly, proč minulý týden postoupily na své první GPA. Bojovaly a vzaly Jovče s Verčou druhý set. Nakonec se z postupu do finále radovaly Jovča s Verčou, ale po velkém boji. Další kladenské finále nám přichystalo největší drama a musím všechny holky pochválit, že i herně to byl krásný badminton. První set vyhrály Jovča s Verčou, ve druhém setu měly velký náskok Sonja s Anežkou, který byl dotažen na stav 20:19. Svůj 5 setbol Sonja s Anežkou již proměnily. Ve třetím setu to byla horská dráha. Každá z dvojic chvíli vedla, každá měla v koncovce matchball, všechny hráli naplno, Verča už byla úplně vysílená a tuto nádhernou bitvu nakonec vyhrály Anežka se Sonjou.

Všem, kteří fandili, pomáhali v baru a všem, kteří chtějí pomáhat k tomu, aby naši svěřenci získávali postupy na GP A a dobře reprezentovali klub, děkuji. Opět se podařila nádherná atmosféra. Tyto postupy nám umožní získávat další postupová místa pro členy klubu na turnajích GPA, což je naším dlouhodobým cílem.

VÝSLEDKOVÉ LISTINY: 3 GP C U17 Kladno 15_2_2014.xlsx (37061)