Extraliga part I.

15.10.2012 10:18

Ve víkendových utkáních Compo Extraligy smíšených družstev jsme v sobotu 13.10.2012 odehráli reprízu loňského čtvrtfinále proti So Dobruška. Družstvo So Dobrušky nastoupilo v plné sestavě, nám bohužel chyběli Marek Teller a Michal Severa. Oba hráči jsou zraněni, ale před sezónou jsme získali posilu, v podobě Ivo Stoklase. Ivo Stoklas zasáhl do bojů ve dvouhře mužů a čtyřhře s Petrem Hoškem. Důležitost této posily se ukázala hned v prvním utkání, kde ve čtyřhře mužů s Petrem Hoškem zvítězili nad slovenskými posilami v barvách So Dobrušky Michalem Matějkou a Dávidem Baluchou 2:0 na sety. Svojí dobrou formu dokázal Ivo Stoklas i ve dvouhře mužů, kdy zvítězil nad olympionikem z Pekingu 2008 Michalem Matějkou 2:0 na sety. Dalšího zaskočení favorita se v prvním setu dvouhry mužů podařilo Jaroslavu Holečekovi, který v utkání týmových jedniček sebral zkušenému Pavlu Florianovi první set. Dobře rozjetý zápas se bohužel Jaroslavu Holečkovi nepodařilo dovézt do vítězného konce a prohrál 2:1 na sety. Dalším dramatickým soubojem byla čtyřhra žen, kdy naše Kladenské hráčky Monika Erbenová s Martinou Vackovou dotahovaly nepříjemné skóre ve 3 setu 17:10 a dvě drobné chyby v závěru setu pomohly k vítězství Šárky Křížkové s Petrou Hofmanovou 22:20 a celkově 2:1 na sety. Celkově v utkání byla vidět touha BaC Kladno zvítězit, věříme, že pokud se nám podaří splnit základní cíl, tak máme šanci soupeři těsnou prohru oplatit.

V nedělním domácím utkání jsme nastupovali proti TJ VSK TU Liberec s jasným cílem zvítězit. Tento plán se dařilo plnit s menšími obtížemi již od prvních utkání, kdy nejdříve naše dvojice BaC Kladno Monika Erbenová a Dan Skrčený otočili nepříznivý vývoj utkání proti Liberecké dvojici Janě Nejedlová a Janu Slatinskému a zvítězili 2:1 na sety. Další utkání byla velice vyrovnaná, ale naše hráčky a hráči BaC Kladno podali soustředěný výkon a získali důležité vítězství. V krásném utkání dvouhry mužů zvítězil Petr Hošek nad Rosťou Peníškou 2:1 na sety. Perfektní načasování formy potvrdil Ivo Stoklas, který zvítězil ve dvouhře mužů nad Mirkou Šídou a s Petrem Hoškem pro nás získali ve čtyřhře mužů 4 bod nad Libereckou dvojicí Mirko Šída s Janem Slatinským. Celkový vítězný bod pro nás získala Kladenská děvčata Monika Erbenová s Martinou Vackovou. Krásné utkání pro diváky byla dvouhra žen Martiny Vacková proti Liberecké Martině Repiské, které vyhrála Liberecká hráčka v poměru 2:1 na sety (21:10, 20:22,22:20). Celkově jsme zvítězili 5:3 a připsali jsme si důležité body pro splnění sezónního cíle. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás přišli povzbudit a celkově se jich sešlo 40, což je na extraligu vysoké číslo a díky divákům byla atmosféra velice příjemná, další poděkování patří naším partnerům v čele se Středočeským krajem. Po prvních utkáních jsme na krásném 3. místě průběžného pořadí Compo Extraligy smíšených družstev. Další utkání nás čeká o víkendu 1.12.-2.12.2012, proti So RadMet Praha A a TJ Astra ZM Praha A. Diváky mohu pozvat na další domácí utkání, které se uskuteční 15.12.2012 a budeme hostit Super Star Most.