GPA – BŘECLAV

14.10.2013 07:18

O víkendu 12. a 13. října se zároveň s Compo Extraligou konal 1.GPA kategorie U13. Hájit barvy BaC Kladno se do daleké Břeclavi vydal Michal Morávek. Ve sportovní hale Lokomotivy Břeclav nastoupil ve všech třech disciplínách. V mixu s Veronikou Čihákovou ( BK Hořovice ) narazil hned v prvním zápase na kvalitního soupeře – duo Grund – Sonnková. Přestože společně hráli poprvé, nepodali vůbec špatný výkon a v jednu chvíli to vypadalo na pořádné překvapení, to když v prvním setu vedli 20 : 18. Nakonec nedovedli set do vítězného konce a po celém zápase podlehli soupeři 0 : 2 na sety. Na řadu přišli dvouhry chlapců, kde Michal jako nasazený hráč poměřil své síly nejprve s Janem Perníkem, kterého přehrál 2 : 0 v poměru ( 21:9 , 21:7 ). Ve druhém kole narazil na Ondřeje Šilhana z Jiskry Nejdek. Ondra se od posledního společného zápasu zlepšil a Michal musel proti prvnímu kolu zlepšit podání i zrychlit pohyb po kurtu. Nasazením, odpovědností i přístupem k zápasu Ondru přehrál 2 : 0 ( 12 , 10 ). Každým dalším postupem, v tomto případě již mezi osm nejlepších hráčů turnaje, se kvalita soupeřů zvyšuje a Michal narazil na pozdějšího celkového vítěze turnaje Marka Aubuse z Montas Hradec Králové. V zápase sice Márovi podlehl  0 : 2 na sety ( 13,8 ), ale z pohledu realizačního týmu předvedl kvalitní výkon, v prvním setu dokonce vedl 9:8 a zápas „vypustil“ až v druhé polovině druhého setu,což je oproti minulým turnajům určitě pokrokem. Ve čtyřhře chlapců Michal spojil své síly s pro nás doposud neznámým Šimonem Mrázem. Kluci si hned od začátku takzvaně sedli a díky tomu dokázali hned v prvním zápase potrápit favorizovanou dvojici Janoštík – Šimoník , kterým dokázali vzít set. Nakonec však dvojici z jižních Čech podlehli 1:2  ( 21:19,10:21,14:21 ). I přes prohrané zápasy v párových disciplínách v prvních setech hodnotím celý turnaj pro Michala jako úspěšný. Z Břeclavi přivážíme 520 cenných bodů – This is Kladno.