HAMERSKÁ PLACKA

31.01.2019 15:35

V neděli 27.1. jsme s Honzou vyrazili směr Praha-Hamr na turnaj GPC v kategorii U17, kde jsme byli domluveni, že spojíme své síly s Andreou Kobylákovou (TJ Astra Zahradní Město). Ukázalo se, že po prvním odehraném singlu s těžkým soupeřem Hurtík-Hejduková (21:8, 20:22, 21:16) by mohli dojít až do finále. To se také stalo a první set vyhráli. Bohužel v dalších setech nenavázali na první a prohráli s dvojící Listopad-Čermáková (21:15, 15:21, 8:21).

V další disciplíně Honza nastoupil proti již známému Listopadovi z mixu (Sokol Radotín Meteor Praha) a čekal se těžký zápas. Bohužel soupeř to brzdy vzdal, až to hraničilo dle mého názoru k neúctě k soupeři. Honza zachoval chladnou hlavu a už se těšil do dalšího kola, kde narazil na velmi hbitého a šikovného Pálinkáše (TJ Chemička Ústí nad Labem), který naopak bojoval jako lev o každý míč a všechno vracel. Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Stačilo trochu polevit, což se nakonec nestalo a Honza vyhrál (21:18, 21:15). V třetím kole se utkal s Jonášem Hurtíkem (SK Hamr) a je možné, že se projevila únava ze sobotních Aček v Hradci Králové. Bohužel začátek měl Honza vlažný. Nastupoval s tím, že je unavený a že ho bolí nohy. Nemyslím si, že by to vypustil, ale myslím si, že to bylo jenom v jeho hlavě, protože to mohl být vyrovnaný zápas. V tomto duchu odehrál první set 8:21. V druhém setu přece jenom zabojoval a byl Jonášovi důstojným soupeřem. Bohužel chybělo trochu štěstí, aby odvrátil prohru 19:21 a vynutil si rozhodující třetí set. Tímto zápasem se zastavil před branou semifinále a zároveň konce na tomto turnaji, protože čtyřhru nemohl hrát jako desátý v žebříčku.

autor: Martin Altera