KLADNO MÁ OLYMPIJSKOU VÍTĚZKU

02.07.2022 06:20

Na právě probíhající X. Olympiádě dětí a mládeže startovala hráčka kladenského badmintonového klubu BaC Kladno, z.s. Malvína Skrčená. Na této největší domácí sportovní akci, kde reprezentují 14 krajů, mohli startovat 4 nejlepší hráči z kraje a 1 z nominací za Středočeský kraj si vybojovala kladenská badmintonistka. Pořadatelem akce byl Olomoucký kraj, ale turnaj v badmintonu se uskutečnil v Přerově. Kladenská hráčka hrála všechny 3 disciplíny. Dvouhru dívek a do párových disciplín spojila své síly ve čtyřhře s Karolínou Kalkušovou a ve smíšené čtyřhře s Václavem Burkovcem  – oba Benátky nad Jizerou. Ve dvouhře skončila na 6. místě. Největší naděje na zisk medaile byly vkládány do čtyřhry dívek. Malvínka s Kájou Kalkušovou celý turnaj vyhrály, když se jim postupně podařilo porazit ¾ nasazený pár Tereza Grznárová a Monika Nyedermaierová – Ústecký kraj, v semifinále 2. nasazený pár Lucie Šuhajová a Tereza Czajová – Moravskoslezký kraj a ve finále 1. nasazený pár Erika Osičková a Štěpánka Nýdrolová – Praha. Pro naši hráčku a celý klub se jedná o úžasný výsledek a chtěli bychom tímto poděkovat všem za podporu. A před letní přípravou si motivačně můžeme zakřičet: „máme svoji Olympijskou vítězku“ a makáme dál pořádné bomby:)

Tisková zpráva: kladensky.denik.cz/ostatni_region/kladno-ma-olympijskou-vitezku-skrcena-se-raduje-s-kamaradkou-z-benatek-20220630.html