Klatovy GP A, kategorie U17

08.01.2013 12:43

O prvním lednovém víkendu 2013, přesněji v sobotu 5.1.2013 jsme s nejpočetnější skupinou hráčů BaC Kladno vyrazili směr Klatovy. Nejpočetnější skupina hráčů na GP A za posledních 5 let čítala 2 dívky Anežku Nováčkovou a Jovanku Skrčenou, k nim byl svými výkony připojen Olda Pokorný. Do Klatov jsme dorazili něco kolem 8, proběhla registrace, rozcvičení (dokonce již bez remcání) a čekali jsme na los. Los k nám byl přívětivý a tak jsme se připravovali na utkání. Nejdříve nastoupila Jovča Skrčená s Oldou Pokorným proti Bertě Ausbergerové a Jiřímu Burešovi.  Jovča s Oldou předvedli asi nejlepší výkon a bohužel jim scházela trocha štěstí a zápas mohl dopadnout v náš prospěch. Ve dvouhrách se nejdříve Olda utkal s Romanem Tichým. Olda předvedl výkon na hranici svých 10% a podle toho dopadl výsledek 2:0 pro Romana Tichého. Ve dvouhře dívek hrála Jovanka proti Veronice Ostré. Po oklepání v prvním setu, hrála Jovanka dobře v setu druhém, kde soupeřku přehrávala rychlostí rozehrávky. Zase chyběl kousek štěstí v koncovce druhého setu 22:20, ve kterém Jovanka soupeřku unavila a 3 set by byl otevřený. Ve dvouhře dívek hrála souběžně Anežka Nováčková proti Bertě Ausbergerové. Anežka stále bojuje spíše sama se sebou a až se nám podaří tento problém odstranit, tak výkon na turnajích kategorie A bude mnohem lepší. Čtyřhra dívek přinesla velice dramatickou podívanou, ve které Jovča s Anežkou nastoupily proti Jitce Benešové a Valentýně Gutwirhtové. Bohužel kladenská děvčata prohrála po bitvě 2:1 (21/19;16/21;19/21). Olda nastoupil do čtyřhry s Jakubem Skřivanem. Kluci odehráli dobrý zápas, ale vítězství se k nám svou správnou stranou neotočilo.

Je vidět práce a trénink, který je postaven na dlouhodobém vývoji hráčů. Je potřeba pracovat stále a zlepšovat své fyzické i mentální dovednosti. Výsledky se dostaví, pokud budou hráči k tréninkům přistupovat nadále tak jsme nastavili nový systém.