KOLOTOČ TURNAJŮ NEZASTAVÍŠ

24.09.2020 08:43

Víkend 19.-20.9.2020 byl plný turnajů a naše hráče rozeslal do 4 různých míst. V kategorii nejmladších badmintonistů kategorie U11 startoval v Praze Nataniel Skrčený. Jako nasazená 1 měl velké plány, ale hra nebyla optimální a bylo z toho 7. místo. O kategorii výše, tedy U13, startovali naši 2 zástupci na Oblastním přeboru kategorie U13 v Benátkách n. J. – Jakub Svoboda a Kristian Škvára. Našim borcům se velice dařilo a získali stříbrnou medaili ve čtyřhře a také ve dvouhře bylo stříbro pro Jakuba Svobodu příjemným překvapením, když v semifinále porazil i 2. nasazeného.

V kategorii U17 byl uspořádán turnaj GPA a zde jsme měli jednoho zástupce Jana Alteru. S ohledem na předcházející výsledky jsme byli plni očekávání, jak se bude dařit v jeho hlavní kategorii. Bohužel do výkonu zasáhlo zranění nohy, které mělo vliv na dvouhru a ovlivnilo i výkon v mixu. Zde se podařilo projít do čtvrtfinále, ale očekávání bylo větší. Vše se podařilo napravit ve čtyřhře, kde přes zranění došel se svým spoluhráčem M. Šilhanem (TJ Jiskra Nejdek) až do nedělního semifinále. Zde je čekali 2. nasazení. Naši hráči předvedli aktivní útočnou hru, která jim přinesla jednoznačné vítezství a postup do jejich 1 finále na turnaji GPA. Ve finále na ně čekali staří známí Rázl-Dvořák, které Honza s Matějem porazili před 14 dny na GPA U19. Oba páry předvedli velice vyspělý badminton a úspěch se přelíval z jedné na druhou stranu až se došlo do 3. setu. Samotný 3 set byl pro všechny velice napínaví a nikdo z páru neodskočil výsledkem na víc než 3 body. Bohužel od stavu 18:16 se štěstí a větší bojovnost přiklonila na stranu soupeře a otočil výsledek ve svůj prospěch. Přes zklamání z prohry je to úžasný výsledek a je vidět, že jsme na dobré cestě a klukům k jejich životnímu výsledku gratulujeme.

A jak to tak bývá, tak vše má svůj konec a tím není v životě badmintonisty nic menšího, než start na MČR veteránů. Letos naše skupinka čítající 5 kusů zavítala do Mostu. Pořadatelé připravili hezké ceny a turnaj i pěkně odsýpal. Naše skupinka byla rozhodnuta co nejvíce uspět, a to se nám také podařilo. Ve skupině 35+ jsme získali celkem 2 stříbrné medaile (2hra a 4hra) Skrčený, ve skupině 45+ po krásném zápase o 3. místo si pro medaile došli Konupka s Vlkem a poslední kategorie kam jsme zasáhli byla kategorie 65+. V této kategorii Jiří Modlinger získal bronzovou medaili, a protože konec má být dobrý, tak nakonec zlato pro náš klub, a především sebe vybojoval Zdeněk Homolka. Opět jej na rok můžete oslovovat pane mistře:).

 

autor: Dan

Výsledky:

VICTOR MČR v eteránů: www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=CC225F3D-E05B-4EAD-A7F9-3919837C37B8

GPA U17: www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=0BAD90D4-8B5D-411F-9CAD-CA9D425031E0

OP U13: www.tournamentsoftware.com/sport/tournament?id=AA0569D1-2337-43D5-A867-F210ADE88C5B

U11: www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=8BEBB3D6-3009-4BC4-B900-079AFDB6071A

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno