KRAJŠTÍ PŘEBORNÍCI

28.05.2024 14:32

Posledními turnaji v ½ sezóny 2024 pro naši halu byly Oblastní přebory kategorie U15 a U19. Turnajů se účastnilo pěkných 35 hráček a hráčů. Naši hráči vzali turnaje útokem nejenom výsledkově, ale také je pozitivní, že se rozšířil další počet startujících z našeho klubu. V kategorii U15 reprezentovali: Viktorie Mrázková, Sophia Mikolášová, Karolína Charvátová a Nataniel Skrčený. Karolína s Natíkem nastoupili společně do mixu a 14 denní Náťově absenci na tréninku, byla otázka jak se jim povede. Bez problémů došli do finále, ve kterém je čekali nasazené jedničky. Bohužel výkon ze strany naší dvojice byl v 1 setu opravdu tristní 21/4. Ve 2 setu došlo ke zlepšení, ale stav 20:16 pro soupeře nevěstil nic dobrého, ale… Náťa podal dokonalý výkon na podání a útoku a Kája ho perfektně doplnila. Druhý set vyhráli naši 22:20 a vrhli se do 3 setu. Tam už zcela dominovali a vyhráli 21:10 a první titul Oblastního přeborníka byl doma. K tomuto se povedlo Náťovi zkompletovat zlato i s dalších 2 disciplín a stal se nejúspěšnějším hráčem v kategorii U15. Kája přidala další zlato do sbírky ve čtyřhře se spoluhráčkou Audy a stříbro ze dvouhry. V kategorii U19 se naši hráči činili převážně v párových disciplínách, ve kterých vyhrála dvojice Svoboda – Kruncl 4hru a Skrčená s Kalušovou (BK Benátky n. J.) vyhrály také čtyřhru. Sbírku medailí zkompletovali naši hráč ve dvouhrách stříbro – Skrčená, bronz Svoboda a stříbro v mixu Svoboda – Skrčená. Pro náš klub se jednalo o další úspěšný turnaj a jsme rádi, že naši hráči na sobě pracují.

Poděkování patří Středočeskému badmintonovému svazu za dodání medailí a finanční podpory na uspořádání turnaje. Tak zase za rok přeborníci – zdar a badmintonu nazdar.