MÁJ BADMINTONU RÁJ

16.05.2022 16:08

Další květnový víkend 14.-15.2022 se naši svěřenci poměřovali v badmintonových kláních s ostatními milovníky badmintonu. Již v pátek 13.5.2022 jsme vyrazili společně s Janem Alterou do Brna, které jak klasik praví je „badmintonu zlatá loď“. Ubytovali jsem se v krásném zámeckém hotelu Belcredi a hned druhý den po trenérově ranním běhu po okolí krás této čtvrtě města Brna Líšně jsme vstoupili do turnajového klání na turnaji GPA U19. První disciplína byla smíšená čtyřhra, kde několik let tvoří Honza pár s Andy Kobylákovou z TJ Astra ZM. Dalo by se z pohledu trenéra říct „konečně“. Konečně předvedli vše, co umí, spojili to v krásné zápasy, ve kterých dokázali ve 2. kole porazit ¾ nasazený pár a ve čtvrtfinále ukázali neuvěřitelnou bojovnost, přehled a v některých momentech i badmintonovou genialitu a postoupili do svého 1 společného semifinále. Zde je čekal známý pár Šulc- Šilhavá, kteří zahráli lépe a Honza s Andy tedy skončili na úžasném 3. místě. Patří jim velká gratulace k výkonu a rodičům, trenérovi patří velký dík za to, že věděli, že to tam je. V singlu došel Honza stejně tak i v deblu společně s Matějem Šilhanem do 2. kola. I to jsou dobré výsledky s výhledem na budoucnost.

V sobotu startovali Klárka a Váša Jonášovi se Štěpou Krunclem na turnaji GPD U17 v Praze na Proseku. Po hezkých výkonech si odvezl plnou náruč medailí, nad které vyčnívá Štěpovo celkové vítězství v turnaji ve dvouhře chlapců. Všem gratulace k výkonu a výsledkům.

Souběžně s těmito turnaji jsme pořádali OP kategorie U15, zde startovali Jakub Svoboda, Nat Skrčený a Martin Brož. Kluci předvedli pěkný výkon, když Kuba přešel do semifinále přes ¾ nasazeného hráče. Společně s Natem vybojovali ještě bronz ve čtyřhře chlapců.

Posledním turnajem víkendu bylo GPC U13 u nás na Kladně, kde nás reprezentoval Natík Skrčený. Pro našeho borce se jednalo o tréninkový turnaj s možností zahrání co nejvíce zápasů. Povedlo se nad míru a zisk 1 zlaté a 2 stříbrných medailí bylo hezkým zakončením sportovně náročného víkendu. Ten pokračuje účastí Malví Skrčené na reprezentačním srazu kategorie U17, po jehož skončení se přesouvá na další zahraniční turnaj do Chorvatska.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci klubu, pořadatelům Jovče, Malví a Zdeňce Skrčených za zvládnutí domácích turnajů. Hance Hončíkové za vedení hráčů na turnaji v Praze a mě poděkovali všichni svěřenci a rodiče za koučing od Pzně, Prahu, Kladno.

Není dobré usnout na vavřínech, je dobré je získat a proto makáme dál.

 

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno