MČR DOSPĚLÝCH A MEDAILOVÝ ÚSPĚCH Malví SKRČENÉ

05.02.2024 11:31

Letošní MČR dospělých jednotlivců v badmintonu se po roce uskutečnilo v Českých Budějovicích. Náš klub reprezentovali M. Skrčená, M. Morávek, J. Aletra a D. Skrčený jako trenér. Naši hráči se na MČR kvalifikovali z postupového turnaje a po losu jsme byli v očekávání, jak se turnaj povede. První do turnaje zasáhla dvojice M. Skrčená a J. Altera, kteří se po prvním rozehrávacím setu rozjeli k pořádnému výkonu. Bohužel koncovka 3 setu vyšla lépe soupeřům a naše dvojice po bojovném výkonu podlehla ve 3 setu 21/19. Čekali nás 4hry, kdy po přelosování naši kluci měli lepší los a šli jen na ¾ nasazené ve 2. kole a M. Skrčená s N. Flíglovou (SK Slatina Brno) měly ¾ nasazené hned v 1.kole. Kluci měli velice ošidné 1. kolo proti několikanásobnému mistru ČR S. Kouhoutku, který nastoupil do dvojice s 2 násobným mistrem ČR v kategorii U17 M. Havlíčkem. Michal s Honzou předvedli dokonalý přehled, velkou rychlost a po setech 21/9 a 21/12 postoupili do druhého kola. Od této chvíle se začaly dít na ČB kurtech zajímavé věci. Nejprve kluci srdnatým výkonem poslali ve 2. kole zápas proti nasazenému páru V. Palán a A. Šulc do 3 setu, ve kterém za stavu 20-17 měli vypracované 3 matchbally. Bohužel paní štěstěna v tu chvíli odvrátila své oči a soupeř otočil koncovku na svou stranu stavem 22/20. Prohra mrzí, ale vidíme že cesta je správná a je potřeba makat dál a více. Ženská 4hra je disciplína, ve které je možné úplně všechno, a hlavně pro ještě 16letou M. Skrčenou jsou toto zápasy o sběru zkušeností i když…tento byl o něčem jiném. Hned v prvním utkání proti nasazené dvojici se Malví s Nelou povedl husarský kousek. První set vedly, ale prohrály 21/18 -  velký objev bylo ujištění, že soupeřky jsou pravačka a levačka. Druhý set, celou dobu dotahovaly a když zvládly jej otočit a vyhrály 24/22. Šlo se do 3 setu, který může být všelijaký. Holky si ale celou dobu zápas užívaly a postupně bylo vidět, že si věří více a více. Bohužel prognóza na dobrý výsledek za stavu 19-14 pro soupeřky nevypadala vůbec dobře. To nejlepší si holky nechaly na závěr. Dotáhly na stav 20-18 pro soupeřky, 20-19 a zde nastala rozhodující chvíle zápasu, když po dokonalém podání Malví a returnu soupeřky, zahrála Malví dokonalé „prasátko“ na síti. Po tomto momentu šly holky za výhrou a ta se povedla výsledkem 22-20. Postup do čtvrtfinále bylo velkým úspěchem a v sobotu od 12h je čekalo čtvrtfinále. V něm holky čekali medailistky z posledního MČR U19. Malví s Nelčou přistoupily k zápasu, jak nejlépe měly, když si každou výměnu užívaly a hrály uvolněně. Najednou vše vycházelo a sbíraly bod za bodem. A tento sběr se opravdu povedl v dokonalém součtu 42 získaných bodů (21/10 a 21/13) a holky si mohly zakřičet radostí s postupem do semifinále MČR a jistotou medaile z domácího šampionátu dospělých. Zde se ve večerních hodinách postavili nasazeným 1 do turnaje. Holky se oklepaly z nervozity po prvním prohraném setu a ve 2 setu si dokonce vypracovaly 1 setbol. Zkušenější soupeřky, ale koncovku zvládly 22/20. Malví s Nelčou si tak mohly na krk pověsit bronzové medaile. Jedná se o úžasný výsledek naší hráčky, která získala svoji 1. medaili z MČR. Stojí za tím především její chuť pracovat i přes překážky, mraky odtrénovaných a odehraných hodin na kurtu, super sparing z klubu – Honzík a Miky, zápasy s Vráťou a Jirkou, debly s Mončou a Paulí na lize, rady od tréni Jirky, rozhovory s mamkou. Díky Nelče F. a všem za podporu a užili jsme si to a makáme dál.

Poznámky pod čarou:  

Když můžete být ubytovaní v penzionu U 3 hrušek a změníte to na penzion U 3 sedláků, tak musíte najít výbornou kavárnu Little Sister, kde si vychutnáte úžasné snídaně s perfektní obsluhou. ČB jsou městem, kdy jdete po mostě a najednou se vám podlomí kolena a vše je ok, prostě se ten most hýbe. Ano budíky je potřeba opravdu pečlivě vypínat, jinak se nevyspíme. Nahrávat trenéra jak soustředěně spí znamená jedno, vy se nevyspíte:).V restauraci Potrefená husa vaří super, a ke všemu tam podávají správně Jack Daniels Fire – namražená sklenička. Když si je proběhnete po ránu, lidé se usmívají a tolik uměleckých a inspirativních staveb jsem už dlouho neviděl. Tak snad zase za rok a uvidíme, jak se povede.

Gratulace směřuje i k profesorovi do Ústí, super výsledek bronzová medaile z mixu.

Děkujeme za podporu Město Kladno, Victorsport.cz, NSA a klubu. Velké díky také fanouškům, kteří nás celou dobu podporovali, bez vás by to nešlo.

VÝSLEDKY: www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=9626aeea-328e-4c4d-bd5e-eb290b7ec405

 

 

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno