MČR U19 doba bronzová je doba bronzová

18.12.2019 13:06

V pátek se kladenští borci Vojta a Michal vydali za doprovodu Dana a Pavla na poslední turnaj roku 2019, MČR U19 v Orlové.

Turnaj začal klasicky smíšenými čtyřhrami, ve které startoval pouze Michal a to po boku liberecké hráčky Šárky Líbalové. S tou po první třísetové výhře nedokázali postoupit do čtvrtfinále a prohráli druhém kole proti nasazeným dvojkám a pozdějším finalistům turnaje.

Ve dvouhře si Michal zahrál první kolo proti mladšímu, ale nepříjemnému hráči Rzeplinskemu, který měl ve třetím setu 3 matchbally, Miki ale posbíral zbytek sil a dokázal zápas vyhrát. V dalším kole na něho čekal nasazený Adam Ehm. Po dlouhé třísetové bitvě a vypjaté koncovce měl bohužel více štěstí soupeř. I přes to, že očekávání ve dvouhře byly větší, i tak mohl Miki odejít z kurtu se vztyčenou hlavou.

Ve čtyřhře už startoval i Vojta, který si zahrál s Petrem Janouškem z Pardubic. Los ale nebyl nejlepší a kluci si zahráli proti třetím nasazeným hráčům, i přes dobrý výkon Vojta s Petrem na soupeře nestačili, ale další šanci budou mít ještě za rok. Michal se svým parťákem Vaškem Palánem (Praha) byli na turnaji nasazenými hráči, což jim zajistilo lepší los. První kolo tak pro ně bylo lehčí a mohli se rozehrát a zkoncentrovat do dalšího zápasu. Ve čtvrtfinále na ně čekala dvojice Reichman -  Franek, i přes vyrovnanou hru zvládli kluci udržet klidnou hlavu a vyhrát, a tak si zařídili postup do semifinále. V semifinále se již od začátku dařilo více soupeři a kluci se nedokázali dostat do jejich hry a i přes velkou snahu semifinále nevyhráli, ale i tak si Michal odváží z MČR bronzovou medaili, což je velký úspěch.

Článkem chceme poděkovat za sezónní tréninkovou přípravu Danielovi Skrčenému a také firmě Victorsport za veškeré vybavení, protože bez nich by to nešlo.

autor: Miki Michal Morávek

 

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno