ME LJUBLANA 2022

28.08.2022 08:56

Na právě skončeném ME veteránů v badmintonu mělo naše město 3 zástupce, kteří se v konkurenci hráčů z celé Evropy vůbec neztratili. Na turnaji ve všech kategoriích startovalo přes 1000 hráčů a hráček. Kladenský badminton v reprezentačních barvách České republiky zastupovali – Vratislav Vlk, Jiří Konupka a Daniel Skrčený. Vratislav Vlk nastupoval v kategorii 45+ ve dvouhře a ve čtyřhře společně s Jiřím Konupkou, který startuje v kategorii 55+. Vratislavu Vlkovi se podařilo vyhrát 1 kolo ve dvouhře mužů a společně s Jiřím Konupkou vyhráli také kolo ve čtyřhře, kde nad jejich síly po vyrovnaném boji, byla portugalská dvojice, která postoupila až do semifinále. Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii 40+ Daniel Skrčený, který společně se spoluhráčem Filipem Stádníkem (SK Prosek Praha) postoupili do čtvrtfinále, kde jejich cestu po bojovném výkonu zastavil francouzský pár nasazený jako č.2, který nakonec celé ME vyhrál. Další velkou akcí, na kterou se budou chtít kladenští badmintonisté kvalifikovat je MS v roce 2023, které se uskuteční v Jižní Koree.

Poděkování patří klubu a dalším partnerům, kteří nám pomohli se ME účastnit.