MEDAILOVÉ HODY

06.03.2023 10:25

První březnový víkend jsme opět měli zástupce na turnajích. Plzeňské národní centrum přivítalo na turnaji GPB kategorie U17 českou špičku a náš klub reprezentovala Malvína Skrčená. Nastupovala do všech disciplín a jak se ukázalo později, jednalo se o pořádnou porci setů, které odehrála. První disciplína byla smíšená čtyřhra, kde po boku Jakuba Rašky (BK Kopřivnice) plnili roli ¾ nasazených. Hned 1. kolo bylo z těch nejtěžších, které je ze soupeřů mohlo potkat. Po dramatických 3 setech prošli dál, a nakonec se probojovali až do nedělního finále. Zde už bylo vidět, že docházely síly a soupeř po zásluze vyhrál. Jednalo se 1 společnou medaili z republikového turnaje pro Malví a Kubu. Ve dvouhře byla Malví nasazená ¾ a povedlo se jí dojít do nedělního semifinále. Zde se střetla s Eliškou Mikešovou z SK Český Krumlov, která byla nad její síly. Jako doplňkovou disciplínu si holky daly soutěž o 5 prasátek (míček škrtne při úderu síť), zde vyhrála jednoznačně Malví 3:0. Ve čtyřhře dívek spojila své síly s Julií Königovou a holky si herně krásně sedly a prošly opět až do nedělního semifinále. Zde srdnatě bojovaly na 3 sety. Bohužel sil už mnoho nebylo a byla z toho další bronzová medaile. Suma sumárum to máme za 2x bronz a 1x stříbro, úžasný výsledek.

Souběžně s tímto turnajem jsme pořádali v domácí haly turnaj GPC U15. Naše barvy hájili Natík Skrčený a Martin Brož. Oba kluci využili domácího prostředí a po bojích uhráli 2 medaile. Naťík s Mtýskem Haškem stříbro ve čtyřhře a Martin se spoluhráčem s Tomášem Krejčím porazili ¾ nasazený pár a prošli do semifinále.

Jednalo se o úspěšný víkend a další turnaje jsou před námi a hlavně hodně krásných a náročných tréninků.