Memoriál Zdeňka Kožešníka

18.02.2012 10:27

V sobotu 18.února 2012 se uskutečnil v Liberci 5.ročník Memoriálu Zdeňka Kožešníka určený hráčům a hráčkám badmintonu do jedenácti let. Turnaj uspořádal TJ Slovan Vesec  a na pěti kurtech liberecké Tipsport arény se představilo sedmdesát dětí z celé České Republiky. Na startovní  listině nescházeli ani hráči BaC Kladno, jmenovitě Michal Morávek a Adéla Schořová. Hrálo se ve skupinách po pěti hráčích na jeden set do 21 bodů a s následným postupem nejlepších dvou z každé skupiny do vyřazovacího  pavouka. Michal, trochu namlsán nečekaným třetím místem z minulého týdne, tentokrát na svoje soupeře ve skupině nestačil. Na vině byla prodělaná viróza , hodně silná základní skupina ve které se mimo jiné potkal i s celkovým vítězem kategorie U11 a samozřejmě i to, že to byl teprve jeho druhý turnaj. Adéla, v kategorii U9, byla v úplně jiné roli, protože úspěch se od ní již očekával. Svojí skupinu v pohodě vyhrála a všeobecně se očekávalo velké finále s pokračovatelkou rodiny Mendreků Dominikou, která stejně suveréně vyhrála skupinu druhou. Dominika však nezvládla své semifinále, podlehla Hořínkové 20:21 a musela se spokojit s bojem o 3.místo. Adéla, která se na souboj s Dominikou celý den těšila, jen těžko hledala koncentraci na finále se soupeřkou, kterou již ve skupině jasně přehrála  a na předváděné hře to bylo hodně znát. Zvítězila, ale tentokrát to bylo jen díky koncovce, kde se přece jen uklidnila a dala sedm bodů v řadě.