MEZINÁRODNÍ BABÍ LÉTO

04.10.2017 16:43

Poslední dva zářijové víkendy vyrazil Michal prověřit svoji formu na mezinárodní turnaje konané pod hlavičkou BWF. První FZ FORZA Czech International se konal v Českém Krumlově ve dnech 22.-24.9. a druhý YONEX Slovak Youth U17 ve slovenském Trenčíně. V Českém Krumlově startovalo více než 130 hráčů a hráček z 13 zemí a pod Trenčínským hradem změřili své síly hráči a hráčky z 16 evropských zemí včetně Malty, Španělska, nebo Řecka.

            Michal odehrál na obou turnajích všechny tři disciplíny. Smíšenou čtyřhru se svojí parťačkou Kačkou Mikelovou z Prahy Radotína, singl a mužskou čtyřhru s Adamem Ehmem z Pardubic, se kterým si odbyli v deblu společnou premiéru.

            Oba turnaje byly velmi kvalitně obsazeny a Michal si vyzkoušel opravdový křest ohněm v podobě těžkých zápasů, ve kterých se projevuje každá maličkost týkající se hry, tréninkové i fyzické připravenosti, před zápasové přípravy
a především herního nasazení po celou dobu zápasu.           

            V Českém Krumlově se Michalovi podařilo vyhrát první kolo v mixu, singlu i deblu. V kole druhém se však již proti nasazeným hráčům nedařilo, a kromě smíšené čtyřhry, kde měl společně s Kačkou proti nasazenému páru číslo jedna na svých raketách dva setboly, které nakonec neproměnili, byl vyřazen i z dalších bojů.

            V Trenčíně je turnajový systém nalosoval s Kačkou v mixu hned jako první zápas celého turnaje, ve kterém bohužel podlehli slovenskému páru Peter Kovac-Natalie Tomcova těsně (25:27,19:21). Po poledni zkusil Michal v singlu zaskočit rychlou a útočnou hrou nasazeného Josipa Megliče z Chorvatska, ale tento párový specialista našemu hráči nedovolil tvořit hru, která Michalovi vyhovuje a přesnou silovou hrou Michala přetlačil a porazil výsledkem (10:21,9:21). I když tomu výsledek možná neodpovídá, Michal bojoval po celou dobu zápasu a hru nevypustil. Zbýval tedy debl vyhlášený na šestou hodinu večerní, ve kterém čekal našeho Mikiho s Adamem rakouský pár Jannik Auberger a Kai Neiderhuber. Kluci se na zápas zodpovědně připravili a správně odehranou deblovou hrou poslali Rakušany domů a postoupili do sobotního osmifinále, kde je čekal nasazený polský deblový pár Stokfisz – Trecki.

            Michala v sobotu čekal pouze tento deblový souboj proti Polákům, proto jsme měli dostatek času na přípravu. Ve dvě hodiny odpoledne a Adamem na Poláky vlítli a splnili nejdůležitější taktiku, která proti takovému soupeři zní - „ nepos…….se“ .

            Bohužel si Adam za stavu 3:3 natáhl achilovku a okamžitě tím soupeři nabídl náskok 3:11. Adam je však bojovník, odmítl nás i přivolaného slovenského lékaře, nohu v rámci možností rozhýbal a soupeři do konce prvního setu nasázel s Michalem 7 bodů ( 10:21 ). Jak už to v této a vyšších kategoriích chodí, je mužská čtyřhra plná emocí a soupeři se umí během zápasu proti sobě pořádně vyhecovat. Michal s Adamem nečekaně nesložili zbraně a celý druhý set vedli o jeden až dva body až do stavu 19:19… v ten okamžik pravděpodobně rozhodla soupeřova sehranost v koncovkách a naši kluci prohráli ( 19:21 ). Přesto jim patří velké poplácání po ramenou za předvedený výkon, nasazení a především deblovou hru!           

            Po cestě domů jsme s Michalem ještě navštívili moravskou metropoli, kde v hale na Vodové vrcholil  turnaj Li-ning CZECH Badminton Open. Shlédli čtyři z pěti finálových zápasů , včetně zápasu Kenta Momoty, jednoho z nejlepších hráčů světa !…  a  hurá domů.

            Nakonec bych rád poděkoval za Michala klubu a především Danovi za podporu a možnost vyzkoušet svoje síly se zahraničními hráči na takto kvalitně obsazených turnajích, kterými jistě circuitové turnaje jsou. Odehrát zápasy v prostředí těchto turnajů, poznat kam by se měla ubírat tréninková příprava v dalších měsících a zjistit, že cesta za každým vyhraným zápasem, ať už je soupeř z Kypru, nebo Liberce je těžká a dlouhá je k nezaplacení. Doufejme , že i přes prohrané zápasy Miki přidá na tréninku, aby další turnaj, ať bude kdekoliv , byl zase o trochu úspěšnější.

Výsledky z obou turnajů: https://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=B8C9FFD0-C939-4E88-8B5D-74B46AFC656Dwww.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=2B5A2223-56A9-4880-A7AE-9CCFBEB96DB0

Foto - autor Pavel Morávek

autor: Pavel a Miki

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno