MLADEŽNICKÉ TURNAJE

10.06.2019 10:34

GPB U13 - Na den dětí 1.6.2019 jsme s Malvínkou vyrazili do Radotínského údolí na GPB U 13. Spoluhráči byli také připraveni – Filip Titěra a Štěpánka Nýdrlová, tak nic nebránilo tomu dobře zabojovat. Nejprve se začalo mixem a po prvním nervózním setu to vzali Malvínka s Filou do správných rukou a postupně se probojovali až do čtvrtfinále. Malvínka se mezi tím došla do 3. kola, kde se střetla s Eliškou Mikešovou. PO bojovném výkonu i přes velkém zlepšení odešla poražena. Tyto utkání s TOP hráči ukazují, že trénink je na dobré cestě. Ve čtyřhře se podařilo holkám dojít do 2. kola, kde se začala značně projevovat únava a tím byl o malinko horší výkon. Ve čtvrtfinále v mixu doslova Fíla s Malvínkou vletěli na 3. nasazené a v prvním setu na co šáhli tam padlo. Ve druhém setu to bylo jak na houpačce a povedlo se udělat náskok 19:16, bohužel nervozita z možného vítězství jim svázala ruce i nohy a soupeř tento set i celý zápas otočil ve svůj prospěch. Za tento turnaj a předvedenou hru patří však velká pochvala Malvínce, která jako jediná reprezentovala klub.

autor: Dan Skrčený

GPB U19 - První červnovou sobotu vyrazili 3 mladí borci Vojta Volf, Michal Morávek a Honza Altera na GPB U19 do Brna. Nikdo z nich nehrál na turnaji smíšenou čtyrhru, a tak vyrazili na turnaj v sobotu ráno. Tři hodiny sezení v autě se také projevili na jejich prvních zápasech. Jako první nastoupil na dvouhru Honza, který hrál proti Michalu Nesvačilovi. Ze začátku to byl vyrovnaný zápas, ale více štěstí měl poté soupeř, který zdolal Honzu ve dvou setech. Proti Vojtovi nastoupil Jakub Štefek, zde bylo skóre velice střídavé a hrálo se o každý bod, na konec se ale více bodů připsalo soupeřovi a Vojta prohrál  21-15 21-17. Michal se jakožto nasazený hráč dostal nejdál, avšak na postup to nestačilo. Ve čtvrtfinále narazil na lepšího soupeře Tomáše Pospíčila, s kterým prohrál 21-16 22-20. Do debla nastoupil Honza s Vojtou a to proti dvojici Matula-Vojtěch. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a chvíli se i zdálo, že si kluci připíšou vítězství, nakonec se ale poštěstilo soupeřům a kluci zápas prohráli 22-20 21-18. Michal startoval se svým parťákem Vaškem Palánem. Po prvních dvou vyhraných zápasech se dostali až do semifinále, kde na ně čekala dvojice Franek-Reichman, tu ale kluci dokázali po třísetovém zápase porazit a tak se probojovali do neděle. Po dobré večeři, regeneraci a spánku kluci opět nastoupili na kurt. V semifinále si Michal s Vaškem zahráli proti dvojici Matula-Slíva, s kterou poradili a tak se dostali až do finále. Posledním deblovým párem turnaje byl Volf M.-Brázda, po kvalitní, rychlé a vyrovnané hře zkoncentrovali kluci v koncovce své síly, vyhráli 21-19 21-18 a stali se tak vítězi turnaje.

Tímto článkem také kluci děkují za badmintonovou přípravu Danielu Skrčenému a podporu od victorsport.cz.

autor: Michal Morávek