OBLASTNÍMI PŘEBORNÍKY JSME BYLI, JSME A DOUFÁME, ŽE BUDEME

09.01.2020 14:09

Hned první sobota roku 2020 prověřila všechny badmintonisty, kteří mohou startovat v kategorii dospělých, co dělali o svátcích vánočních. Naše výprava čítala celkem 7 členů. Protože se držíme trendu, tak jsme byli genderově vyváženi v počtu 1 ženy, která měla chuť startovat na Oblastním nominačním turnaji. Tento turnaj je nominační na MČR dospělých, které se bude letos konat od 31.1. do 2.2.2020 v Plzni. Členové společenstva byli – Monika Erbenová, Dan Skrčený, Jiří Konupka, Vojtěch Volf, Adam Čechura, Jan Altera a Michal Morávek. Tradiční start byl v mixu a jako jediní zástupci našeho klubu jsme chtěli udržet neporazitelnost a ….jasně vyhráli jsme. Byli jsme tomu rádi, i když Monču to zmátlo, že můžeme vyhrát:). V singlech startovali všichni vyjma mě a Monči. Kluci se snažili, bojovali a medaile si připsali J. Konupka bronz a po smolné koncovce 3 setu stříbrnou Michal Morávek. Následovali čtyřhry, ve kterých jsme měli jasno, a to vyhrát co se dá. První medaili získali J. Konupka s J. Aterou která zářila v bronzu. Na celkové vítězství a tím postup na MČR jsme měli já s Michalem Morávkem. Po dvou klidných zápasech nás čekalo finále. To jsme si řekli, že zvládneme a soupeři se nestačili v 1. setu divit co nastalo. Po 12 podáních svítilo skóre na ukazateli 12:0 pro nás. Set skončil 21:6, šlo se do druhého. Zde jsem si vlastní nepozorností trochu zkomplikovali lehkost našeho bytí, ale závěr byl opět v naší režii a po vítezství 24:22 jsme se radovali z postupu na MČR. Se sbírkou 2 zlatých, 1 stříbrné a 3 bronzových opět patříme k nejlepším týmům v oblasti.