PLAMEN BADMINTONOVÉHO SRDCE HOŘÍ DLOUHO

12.05.2017 15:43

Květen měsíc lásky je vyhrazen zamilovaným, v badmintonovém světě je vyhrazen těm, kteří tento sport milují již déle, tedy Mistrovství ČR Seniorů. Letos se již po 3 uskutečnilo Mistrovství v západočeském kraji a přesněji v Dobřanech. Pořadatelství se zhostil Západočeský badmintonový svaz a opět pořadatelství na 1*. My vyrazili ve složení Skrčený 2x, Homolka 2x, Modlinger 1x. Nejprve nás pořadatelé rozhodili na ty dříve narozené, a ještě dříve narozenější a my se vrhli urputně do bojů. Díky mému tátovi a Pavlu Homolkovi a 2 dalším odvážným, otevřeli letos poprvé kategorii 70+. Před těmito hráči je potřeba smeknout a bojovali mezi sebou velice urputně. Vítězem se stal Pavel Homolka před Bohuslavem Skrčeným. Další medaili do sbírky pro naši modrobílou zástavu získal Zdeněk Homolka, který v boji o 3. místo porazil dalšího Kladeňáka Jiřího Modlingera. Toto byl bylo z kategorie 60+ vše a do soutěže jsem se pomalu zapojil i já. Nejprve ve dvouhrách a věděl jsem, že pokud hned nedostanu R. Nedělu, tak se můžu v turnaji dostat daleko. Los byl milosrdný a cestou do finále jsem vyřadil ¾ nasazeného i 2 nasazeného a ve finále jsem se utkal s Rendou. Ten si zlatou nenechal ujít a já se těšil z prima stříbrné medaile. Následovala čtyřhra mužů, kde jsem spojil síly poprvé s Filipem Stádníkem. Spojení se ukázalo pozitivní a potom co Filip prohlásil, že to budeme řezat jsme se vrhli na soupeře. 5ezali jsme to hlava nehlava a chyběl kousek a finále jsme mohli získat pro sebe. Druhá stříbrná na mém kontě a super pocit z turnaje.