POSTUPOVÁ MATEMATIKA JE JASNÁ

21.01.2018 11:13

Dalším postupovým turnajem byl pro naše svěřence turnaj kategorie GPC U15. Krásné modrobílé kladenské barvy vlály na dresech Jana Altery, Lukáše Bystřičana, Kateřiny Svobodové a Báry Vernerové. Všichni se pustili s vervou do svých soupeřů v mixu. Honza utvořil pár s Majdou Tyrmerovou a podařilo se jim projít do finále, kde je prověřila dvojice Müller – Pokorná. Prověření to bylo 3 setové a pro naše barvy vítězné, první postup v kapse pro Honzu. Ve dvouhrách všichni předvedli své maximum. Luki bojoval jako nikdy a všechny své soupeře proháněl na 3 sety, Bára vyhrála zápas o pořadí, Kačka prošla do čtvrtfinále, kde zle proháněla svoji soupeřku a Honza prošel do finále, kde na něj čekal starý známý Jakub Müller. Samotný postup znamenal pro Honzu postup na GPA. Ve finále oba předvedli pohledný a útočně laděný badminton. Jakub v závěru předvedl větší chuť po vítězství a zvítězil 29:27 a 21:19. Ve čtyřhrách se naše dvojice spojily své síly dohromady a vyrazily vstříc osudu. Holky osud zaskočil hned v prvním kole 1. nasazenými, a i přes snahu jejich cesta v 1. kole skončila. Lukáš s Honzou se na své soupeře ve skupinovém systému vrhli bez bázně a hany a velice přesvědčivým výkonem celý turnaj vyhráli. Výsledek 3 postupů na GPA je pro nás příznivý a jen tak dál.