PRVNÍ UTKÁNÍ MS 2013

05.08.2013 07:46

V 6.03 našeho času bylo vyhlášeno utkání našeho páru. Přes tuto pro nás "brzkou" ranní hodinu byla hala příjemně zaplněná a při výměnách bylo často slyšet hlasy přítomných diváků. Pro toto utkání zvolily oba páry tmavě modré oblečení, Bětka Bášová představuje svojí novou zbraň v akci – raketa FB z nové řady společnosti YONEX a Kuba Bitman představuje oficiálně svého nového sponzora včetně nově "nabité" rakety od společnosti Victor.  Utkání bylo zahájeno v 6.07 a hned první čtyři výměny získali japonští soupeři. Po prvním nervózním oklepání z této akce ukázal Kuba svou mladou pušku v akci a krásnou smečí po čáře, získal pro naši dvojici první bod.  První větší zápletka v utkání byla způsobena ukazatel skóre, které nepřičítalo body pro naši dvojici. V průběhu prvního setu se dařilo Kubovi s Bětkou vyhrávat vždy delší výměny. Toho si všímala i kamera, která v průběhu pauzy ukazovala záběry z Kubových tvrdých smečí.  Bohužel řada nevynucených chyb ze začátku setu a po pauze v I. setu přinesla japonské dvojici náskok, který si udrželi až do konce a zvítězili v tomto setu.

Na začátku 2 setu se opět projevila malá nesoustředěnost a soupeři získali opět 4 body z chyb našich hráčů. Až pátý bod ukázal opět suchý prach v Kubově zbrani a razantnost smeče přinesla první bod naší dvojice. V první polovině druhého setu se našim daří zbytečně nekazit a tím držet se soupeři i krok. Nejblíže k vedení v zápase má naše dvojice za stavu 5:5. Do pauzy ve druhém setu je skóre stále vyrovnané a v polovině utkání je stav 11.8. Po přestávce nejdříve hráč Kenichi Hayakawa ukázal rychlost svého zápěstí krátkým švihem při odhánění otravného hmyzu a následně přidala japonské dvojice na razanci a rychlosti a naší dvojici začínají ujíždět jak Šinkansen  z českého nádraží. Na konci setu stálo štěstí na naší straně, když Kuba zahrál krásné „prasátko“.  Závěr setu přinesl ze strany našich hráčů opět zbytečné chyby a japonští soupeři si po proměnění matchballu otevřeli dveře do dalšího kola. V duchu pochvaly anglických komentátorů je třeba naší dvojici za dobrou reprezentaci, hráli dobře a jen více takovýchto turnajů jim přinese i klid na jejich rakety. Držíme palec.