SETKÁNÍ V BENÁTKÁCH ANEB FINÁLE PLAY OFF JE NAŠE

01.04.2013 16:24

Náš příběh se začal psát jedno zářijové odpoledne v Benátkách. Badmintonový nadšenec ví, v jakých Benátkách jsme svůj příběh začali psátJ. Z mého pohledu se tento turnaj stal pro mě osudovým a to ze dvou důvodů. První důvod je ten, že už vím, že tento turnaj již nenavštívím, pokud se na něm nezmění mnoho věcí, jako je například…, ale to k našemu příběhu nepatříJ. To významnější co se stalo, začalo zcela nečekaně. Seděl jsem na tribuně, díval se na představu badmintonu z našeho českého pohledu a v tu chvíli ke mně přistoupil kamarád Ivo Stoklas. Chvíli jsme povídali a z něj vypadlo, že by za nás měl hrát extraligu. Jako dobrý šéf týmu jsem měl soupisku pro letošní sezónu a pozice hráčů jasně dané a Ivo mi tam nějak nezapadal. Slíbil jsem mu, že si ho vezmu, a když to vyjde, tak bude mít šanci si zahrát. Benátecký pohár se hraje zhruba měsíc před zahájením soutěže smíšených družstev v badmintonu, která se jmenuje COMPO Extraligy smíšených družstev. Jak se blížil termín prvního kola, tak se k nám blížily trable, se kterými jsem nepočítal. Michal rád jezdí na kole a jeden takový výlet do Liberce se mu stal osudovým a od té doby mu říkáme robocop, má z toho výletu památku a to na levém rameni v podobě slušivé jizvy-něco pro fanynky. Marek má rád fotbal a snaží se hrát na co nejvyšší úrovni, tzn. Hanspaulká liga. Nevím, jak ta soutěž vypadá, ale jak známe Marka, tak jí hrají samí tvrdí hoši. No zkrátka, ve stejné době co se zranil Michal, se také zranil Marek, kde mu na Hanspaulce vyvrkli zápěstí. Z tohoto důvodu jsem povolal návštěvníka z Benátek Iva. Zde se náš příběh rozjíždí. V prvním utkání jsme se střetli se So Dobruška a Ivo porazil Michala Matějku (SR) několikanásobného mistra Slovenska. Byl to jeho první důležitý zápas v dresu Kladna. Společně s Petrem Hoškem vytvořili dokonalou deblovou dvojici, která porážela jednoho soupeře za druhým, a podařilo se jim získat skalp mistrů ČR Josefa Rubáše s Jaroslavem Sobotou.

Postupně se naše družstvo dostalo ze svých zdravotních problémů a v letošní části sezóny 2013 jsme se sešli už v plné sestavě. Naším cílem v sezóně 2012/2013 bylo postoupit do čtvrtfinále a tam se pokusit o nějaký zázrak. První cíl postoupit do čtvrtfinále se nám podařil, a protože jsme měli to velké štěstí a naším soupeřem byl pro nás přijatelný protihráč a to družstvo So Dobrušky. Protože jsme chtěli vyhrát a poprvé postoupit do finálové části této domácí nejvyšší soutěže, domluvili jsme se na základních bodech přípravy. Prvním bodem společného cíle bylo to, že pánská část družstva si přestala holit líce. Na některých ten měsíc neholení znám nebyl, na některých hodně, někteří mě proklínají stáleJ, ale důležité bylo to, že jsme to všichni kdo chtěli hrát, dodrželi. Dalším a neméně důležitým krokem, byly společné tréninky. Tímto chci poděkovat Michalovi Turoňovi, za to, že nám toto umožnil.

Před naším důležitým utkáním jsem zjistil, že máme v klubu lidičky, kterým na našem výsledku záleží. Tady bych chtěl poděkovat Pavlovi Homolkovi za radu ohledně přípravy v samotný den, protože se ukázala jako ta nejlepšíJ.  Samozřejmě si jí nechám pro sebeJ. Všem členům, kteří s námi trénují, děkuji za ty hodiny tréninků, které jsme společně trávili a trávíme v naší hale. Vendovi děkuji za slova povzbuzení. „Výsledky jsem se snažil posílat Vendo, ale asi mám špatné číslo…;)“. Samotné čtvrtfinále pro mě začalo o den dříve, díky Ivane. Rád bych poděkoval Městu Kladno za upomínkové předměty, které jsme předali hráčům ze So Dobruška.

Do Dobrušky jsme dorazili jako první a to dokonce ještě i před domácím družstvem. Nejdříve jsme se domluvili na sestavě, která byla jasná už dávnoJ. Proběhla předzápasová porada, řádné rozcvičení a šli jsme na to. Prvním utkáním byla smíšená čtyřhra, ve které proti sobě nastoupili Dan Skrčený s Monikou Erbenovou proti Davidovi Baluchovi (SR) s Šárkou Křížkovou. Měli jsme stanovenou taktiku, kterou jsme dodrželi po celou dobu utkání a zvítězili jsme 2:0 (15,11) a přinesli jsme první bod. Tady bych chtěl poděkovat Monče, která hrála fantasticky:). Souběžně s námi nastoupil do první dvouhry Marek Teller proti Pavlovi Florianovi. Zde se nám bod získat nepodařilo a stav byl 1:1 na zápasy. V dalších dvou souběžně hraných utkáních nastoupily kladenské ženy Martina Vacková s Monikou Erbenovou proti Šárce Křížkové s Petrou Hofmanovou a ve čtyřhře mužů Petr Hošek s Markem Tellerem proti domácím Pavlu Florianovi s Ondrou Kopřivou. Monika s Martinou hráli v prvním setu jako by spolu hrály poprvé a prohrály ho v koncovce. Ve druhém setu to byla naše děvčata, která zabrala a jednoznačně získala set pro nás. Ve třetím setu bylo utkání jako na houpačce. V polovině setu prohrávaly naše holky o 4-5 bodů. Zápas vrcholil v koncovce, kde prohrávaly Monika s Martinou 20:17. V tu chvíli Monika zařadila větší rychlost a společně s Martinou udělaly 5bodovou šňůru, zvítězily ve třetím setu 22:20 a získaly druhý bod pro BaC Kladno. V zápase čtyřhry mužů se opakovalo letošní semifinále MČR jednotlivců, kdy na MČR se podařilo zvítězit Kladenským bojovníkům Markovi s Petrem. Toto ligové utkání bylo plno nádherných výměn, dramatických situací a velké bojovnosti z obou stran. Vrcholem zápasu byla koncovka 3 setu, kde se podařilo získat důležité body Dobrušské dvojici a zvítězit 26:24. Stav utkání byl 2:2 na zápasy, 5:5 na sety a 186:185 na míče. Dalším utkáním byla druhá čtyřhra mužů, ve které za kladenské barvy nastoupili Michal Severa s Danem Skrčeným proti dobrušskému páru Michal Matějka s Davidem Baluchou. V prvním setu zvítězili domácí Matějka s Baluchou. Od druhého setu senám podařilo hrát podle plánu a získat další dva sety a tím 3 bod pro BaC Kladno. Další dramatické utkání bylo ve dvouhře žen, kde proti sobě nastoupily Martina Vacková (Kl) proti Petře Hofanové (Do). Martina předvedla vše ze svého umění a soupeřku doslova uvařila na kurtě a po setech 19:21, 21:17 a 21:7 získala pro nás 4 bod. V tu chvíli byly před námi poslední dvě utkání a to 2. dvouhra mužů a 3. dvouhra mužů. Ve třetí dvouhře nastoupil za BaC Kladno Michal Severa proti dobrušskému Ondřejovi Kopřivovi. V tomto utkání Michal na svého soupeře zbraň bohužel nenašel a prohrál 2:0. Tímto se skóre změnilo na 4:3 pro BaC Kladno a do rozhodujícího utkání nastupoval náš původně náhradník a výletník z Benátek Ivo Stoklas proti Michalu Matějkovi. Ivo mě naučil v tomto zápase něco důležitého – věřit v nás všechny. Ivo zahrál perfektně první set a zvítězil 21:12. V přestávce jsme uklidňovali jeho euforii a říkali, ať pokračuje se stejnou taktikou. Druhý se nejdříve Ivo prohrával, v půlce setu srovnal stav na 11:10 a pak to byla přetahovaná o každý bod. Rozhodující se ukázal stav 19:18 pro dobrušského hráče. Ivo ve výměně zahrál tzv. liberecký svícen (míček je cca 30cm nad sítí) a Michal Matějka tuto nahrávku zkazil do sítě. Nervy pracovaly na obou stranách družstev, protože to bylo nejdůležitější utkání, které rozhodovalo o úspěchu a neúspěchu. Ivo udržel nervy v klidu, a když Michal zahrál za stavu 21:20 pro Iva míč do autu, vypukla na naší straně vlna nadšení a štěstí.  Podařilo se nám to, že jsme postoupili do závěrečného turnaje – finále PLAY OFF extraligy. Děkujeme všem, co nám drželi palec, obzvláště svým rodinám, které s námi prožívají radosti i starosti.

O víkendu 13.4.-14.4. nás můžete vidět na turnaji finále PLAY OFF, zveme všechny fanoušky na tento vrcholný turnaj, kde se představí 4 nejlepší družstva a v jejich se sestavách je řada špičkových hráčů, a kteří nás podpoří v dalším prožívání snu.

Zde je asi nejlepší hláška po řádné oslavě postupu: „Dane, kde se letos hraje Pohár mistrů evropských zemí“, autor Michal SeveraJ Je to turnaj vítězů národních lig, kde se potkají nejlepší hráči Evropy.

Šárko děkujeme Ti za azyl, který jsi nám poskytla, bylo to fajn a zajímavé....;)

Ještě jedno poděkování bych zde chtěl udělat a to Dianě, díky za to co jsi mi řekla, když jsem chtěl v ten den se vším skončit:).