SOUSTŘEDĚNÍ 2016 A JAKÉ BYLO?

20.08.2016 17:43

Letos jsme se vrátili do oblíbené destinace pro uskutečnění LKS2016 – Zbraslavice u Kutné hory, areál U starého rybníka. Po dvou letech, které jsme trávili v Rumburku, to byl návrat do základního tábora. Byl to návrat plný očekávání a to z mnoha důvodů. Letos se nám opět rozrostl počet účastníků a to na celkových zúčastněných 37 (to je už docela dostJ). Rozšířili jsme realizační tým o trenéry a také o rehabilitační pracovníky, které se o nás starali naprosto dokonale. Mnoho svěřenců zjistilo, že protahovaní je dobré a pomůže to k celkovému opečovávání těla a také ke zvýšení výkonu. Letos poruším klasický řád psaní článku a zkusím popsat jeden den, který jsme absolvovali.

Budíček nás čekal každý den v 6:55 a v 7:05 jsme vyrazili na rozcvičku. Ta obsahovala vyběhnutí do lesa, cca 10x 50m sprintíky, protažení s uvítáním slunce a veselým návratem na ubytování v čase cca 7:25-7:30hod. Do 8:00 hod většina provedla první ranní hygienu a hurá na snídani – co se týká jídla, tak k tomu bude samostatná kapitola s názvem: „Rýže, pokrm bohů..“. Po snídani jsme si lehce odpočinuli a v 8:50 jsme vyrazili na kolech (cca 2km) do naší haly. Tato samotná projížďka byla perfektní rozcvičkou a zde se ukázala součinnost všech účastníků, kdy starší pomáhali s bezpečným doražením do haly našim nejmenším účastníkům. Zde se hodí poděkovat Mirče Řehořové, která pro naše nejmenší zajistila bezpečnostní vesty. Doražení do haly v cca 9:15 a do 9:30 si každý lehce rozcvičil na kruhách, basketballu, testu nových závodních raket a jiných sportovních aktivitách. Zde je dobré zmínit, že u některých byl opět nejvíce rozcvičen povídací sval. Od 9:30 do 10:00 probíhala organizovaná rozcvička a řádné zahřátí na dopolední trénink. Rozcvička byla formou her a také probíhaly soutěže v týmech. Od 10:00 do 11:40 probíhal samotný trénink rozdělený do jednotlivých tréninkových skupin. Pak následovalo společné protažení pod dozorem kvalifikované rehabilitační členky našeho realizačního týmu. Cestou na ubytování jsme si krásně uvolnili nohy a již jsme se těšili na svoji oblíbenou dávku rýže. Polední klid jsme si užívali do 14:50 a v tento čas jsme vyráželi na odpolední trénink. Ten opět proběhl v duchu dopoledním, jen s obměnou her a kombinací. Vše zakončeno perfektním protažením. Večeře nás čekala v 18:00 hod. Po tomto 3 fázovém tréninku, jsme se všichni snažili nabrat sil na další den. Někdy jsme si večer zahráli hry, ale většinou jsme se snažili užít společných chvil. A jak jsme si užili volný den? To zas příště:)).

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem za přístup, snaha byla vidět a podstatné věci jsme si řekli na místě. Pro příští rok jsme již se členy organizačního týmu zahájili přípravy a zlepšování novými nápady. Poděkování patří především trenérům, kteří se o všechny starali: Jirka Modlinger, Hanča Hončíková, Zdenka a Luboš Švihlíkovi, díky patří rehabilitačnímu duu Oldřiška a Tomáš Modlingerovi, Pavlovi Morávkovi děkuji za zajištění odvozu kol a vybavení. Díky patří také partnerům, kteří nám pomohli s materiálním a finančním zabezpečením soustředění. Jedná se o firmu VICTORSport, která zajistila trička a Středočeskému kraji, který přispěl finanční podporou na talentovanou mládež, která se na soustředění připravovala.

Co závěrem, bylo to pěkné, inspirativní a doufám, že příští rok se sejdeme minimálně ve stejné sestavě. Hodně štěstí do nové sezóny.

První várka fotek je přichystána po kliku na obrázek.

autor: Dan

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno