Turnaj U9 a U11 v Benátkách nad Jizerou

15.09.2013 11:50

V sobotu 14. 9. 2013 se v benáteckém CR Project badmintonovém centru konal turnaj kategorií U9 a U11.Do Benátek se sjelo na čtyři desítky mladých badmintonistů z celé ČR. BaC Kladno zde měl čtyřnásobné zastoupení. Tradiční duo z let minulých Honzu Alteru a Adélu Schořovou tentokráte doplnily dvě čerstvé posily s kladenského tréninkového centra a to Radek Janošov a Pavel Hrubec. Všichni startovali v kategorii U11, přestože Pavlovi je stále teprve sedm let. Adéla, Honza a Radek své skupiny vyhráli a postoupili do vyřazovací části z prvního místa. Pavel ve skupině prohrál se Šulcem a do vyřazovací části postoupil z druhého místa, což bylo pro nás velice nemilé, jelikož se hned v prvním kole nadstavbové části utkal s Radkem. Po nejhezčím zápase turnaje a po třech vyrovnaných setech byl nakonec šťastnější Pavel. Honza v pozici turnajové jedničky se bohužel nesrovnal s herním stylem Leštáka a po třech setech se s turnajem rozloučil na děleném pátém místě. Škoda, protože měl na to, aby turnaj vyhrál, a páté místo je pro něj asi zklamáním. Pavel postoupil až do finále, kde bohužel těsně podlehl opět Šulcovi, tentokrát poměrem 20:22, 19:21. Adéla v pozici nejlepší turnajové hráčky protančila celým turnajem bez toho, aby svým soupeřkám ukázala, co všechno umí. Ve finále to s Kohoutovou sice bylo na těsno, ale spíš podceněním a nerozehráním, nicméně kdykoli to bylo potřeba, Adéla zabrala a potřebné body dala. Z Benátky nad Jizerou se tak loučíme s bilancí jedné zlaté a jedné stříbrné.