VÍKENDOVÝ SPECIÁL

21.10.2013 17:08

Tento víkend naše hráčky a hráče rozehnal doslova po všech badmintonových čertech. Nejdříve Adélku Schořovou do Dánka a nás středozemce do našich luhů a hájů. Áďa si svým výkonem zasloužila samostatný članek a já se vrátím k ostatním turnajům. V sobotu se hrálo GPA U17, na kterém jsme měli 2 zástupkyně-Jovanku Skrčenou a Verču Řehořovou. Turnaj byl zajímavý z několika momentů. Prvním bylo to, že Verča se na turnaj dopravila přímo z MS aerobiku, kde se svým týmem získala bronzové medaile. Dlouhá cesta a celotýdenní cvičení si vybralo svou daň velkou únavou. Jovanka nejdříve nastoupila ke svému prvnímu zápasu po boku svého nového badmintonového partnera Kuby Klubala. Zápas se v prvním setu vyvíjel pro nás příznivě. Bohužel druhý a následní třetí set byl plný chyb naší dvojice a získali jej pro sebe a tím i celé utkání soupeři. Ve dvouhře dívek naše děvčata srdnatě bojovala, ale chyběl jim opravdu malý kousek štěstí od postupu do dalšího kola, obě bohužel prohrály na 3 sety a to skórem ve 3 setu 21:19. Když naše dívky spojily své síly, hned se výsledek dostavil. Konečně se jim podařilo vyhrát a postoupit ve čtyřhře dívek do čtvrtfinále. Postup to nebyl jednoduchý, protože si musely poradit s velice dobře hrající Michalou Fuchsovou, která následně vyhrála celý turnaj ve smíšené čtyřhře. Na Jovance s Verčou byla vidět obrovská radost, když zjistily, že to opravdu jde vyhrávat. Ve čtvrtfinále je čekaly pozdější vítězky turnaje ve čtyřhře dívek Kristýna Brunátová s Janou Slatinskou. I v tomto zápase bylo vidět, že holky chtějí, ale již se tolik nedařilo.

V neděli jsme vyrazili na Astru vybojovat si postup na GPA U19. Hned po příjezdu nám bylo jasné, že postup máme. Ze středočeských dívek tam byla Jovanka jediná a klíč postupu je jednoduchý. Jovanka s Oldou si zahráli zápasy, ve kterých vyzkoušeli nové herní prvky. Olda Pokorný si postup musel vybojovat, protože kluci ze Středních Čech byli 4. Postup na GP A U19 do Hradce Králového a tím splněný plán máme, teď nás čeká jen další příprava.