VYDAŘENÉ MČR BEZ MEDAILE

13.11.2018 07:30

Ve čtvrtek v půlnoci jsem se vzbudil s bolestí břicha, která se mě držela až do sobotního startu na dlouho očekávaném MČR U15 konaném 10.-11.11. v Karlových Varech. V pátek odpoledne jsme s rodiči a trenérem vyrazili směr Nejdek, kde byl domluvený trénink s mým spoluhráčem Matějem. Po tréninku jsme se všichni přesunuli do pizzerie Žába na jídlo. Bohužel místo McŽáby jsem dostal dietní jídlo a mátový čaj, který, jak se nakonec ukázalo, byl dobrým tahemJ.

V sobotu jsem se vydal na boj o placku. Začal mixem s Andy Kobylákovou, která si den před začátkem rozstřihla sádru na ruce, jen aby mohla zkusit zabojovat. První zápas jsme celkem rychle vyhráli 21:18,21:12. Další byl boj s nasazenými hráči David Smutný Lucie Metzová se kterými jsme prohráli 21:13,21:15.

Ve dvouhře jsem v prvním zápase zdolal Adama Vojtěcha a začal se soustředit na Tomáše Matulu. Toho jsem zatím neporazil a stav na utkání byl 2:0 pro Tomáše. Pod vedením trenéra Dana Skrčeného, který mi byl psychickou oporou jsem vybojoval vítězství 21:17 a 21:5 a postoupil do třetího kola. Už postup do tohohle kola byl pro mě úspěch a já se musel soustředit na zápas s Adamem Šulcem. Tak moc jsem si přál postup, až jsem ten tlak neustál a prohrál 14:21 a 16:21.

S Matějem Šilhanem jsme se vrhli na naši oblíbenou čtyřhru. V prvním kole jsme nastoupily proti Kubovi Mullerovi a Václavu Simonovi, a vyhráli 21:7,21:11. Druhý zápas byl poměrně jednoduchý.  Hráli jsme proti Matyášovi Bouchnerovi a Samuelovi Glacovi 21:8,21:11. Ve třetím kole jsme potkali Daniela Dvořáka a Jana Rázla. Mysleli jsme si, že potřetí by se nám to mohlo taky podařit, ale u druhého setu jsme nezvládli koncovku a bohužel i třetí set nevyšel. Stavem 21:19,20:22,18:21 pro nás skončilo MČR.

Na konec bych chtěl poděkovat mému trenérovi Danu Skrčenému, který mě byl ve všech zápasech obrovskou oporou a dokázal ze mě vymáčknout maximum.

Autor: Honza