ZLATÉ BENÁTKY

29.05.2016 16:03

 Poslední květnovou sobotu se zástupce našeho klubu Michal Morávek společně se svojí deblovou parťačkou Kačkou Mikelovou  zúčastnil  11.ročníku prestižního turnaje VICTOR CUP, konaného pod záštitou BK 73 DELTACAR Benátky n/J. Turnaj je určen smíšeným družstvům složeným vždy z jednoho hráče a hráčky kategorie U15. Herní systém turnaje je nastaven tak, že se každé utkání hraje na tři zápasy : dvouhra chlapci, dívky a smíšená čtyřhra.

 Letos se přihlásilo 9 družstev , která byla pořadatelem rozdělena do tří herních skupin. Ve skupině hrálo každé družstvo s každým, přičemž jednotlivá družstva podle umístění v základní skupině hráli poté stejným systémem, opět ve skupině o konečné pořadí. Bylo tedy jasné, že pokud družstvo pomýšlí na medailové umístění, tak jako to bylo v našem případě, nesmí zaváhat a v základní skupině musí obsadit první místo. Los přidělil našemu páru do skupiny soupeře v podobě benáteckého páru Kramešová-Nekvinda a Šilhavá-Obhlídal z Prahy Prosek. S domácím párem se Miki a Kiki stihli rozehrát výhrou 3:0,ale s Prosekem to tak jednoduché již nebylo. Smíšenou čtyřhru odehráli básnicky řečeno se svázanýma nohama a těsné vítězství 2:1 bylo opravdu s velkým Ufff. Singl si Michal s Vaškem Obhlídalem pohlídal a výhrou 2:0 přidal další důležitý bod, který se nakonec ukázal jako rozhodující, jelikož Kačka s Radkou Šilhavou herně klopýtla a podlehla jí 1:2 na sety.

 Z první pozice základní skupiny postoupili Miki a Kiki mezi nejlepší tři týmy turnaje. Jako velké překvapení se může zdát umístění na druhém místě  skupiny B nasazené dvojky- pardubického páru Adama  Ehma a Kačky Valentové, kdy vítězi skupiny se stali lanškrounský pár J.Kostelecký-V.Veselá. Rozhodujícími zápasy tohoto překvapení se stala smíšená čtyřhra  1:2 , kdy ve třetím setu vedli Pardubice již 18:10 a prohráli jej 19:21 a těsná prohra dívčího singlu, kdy Kačka prohrála  1:2 (13,-17,-19).

 O 1.-3. místo nakonec bojoval  Michal s Kačkou  s již zmiňovaným párem J.Kostelecký-V.Veselá  a vítězi třetí základní skupiny  pražským párem   V.Erhart - P.Klailová (Astra Praha ).Jako první odehrály utkání  Lanškroun vs. Astra Praha. Vítězi se po výhře 2:1 (4:3) stala Astra Praha, když rozhodla dramatická chlapecká dvouhra. Pražský  pár se stal i naším prvním soupeřem v boji o první místo na turnaji. Michal s Kačkou uvědomující si, že v tomto utkání může být rozhodujícím zápasem smíšená čtyřhra, nic neriskovali do zápasu vložili vše a zodpovědnou hrou hned tento mix vyhráli celkem s přehledem 2:0. Po prohře Michala s Vráťou a výhře Kačky s Patricií (zápasy se hráli zároveň)  se ukázalo, že jejich předpoklady byly správné. Po následné skreči ze strany Lanškrouna pro zranění Honzy Kosteleckého  se Miki a Kiki stali celkovými vítězi 11.ročníku VICTOR CUPU.

 Kačce s Míchalem gratuluji a doufám, že na podzim v druhé části sezóny navážou stejně dobře, tak jak před letní přestávkou skončili.

Výsledky: VICTOR CUP 2016 - na web.xls (45056)

autor: Pavel 

Zpět

Vyhledávání

© BaC Kladno 2012

Vytvořeno editory BaC Kladno